2021

ČERVEN

KVĚTEN

31.05.2021 - úkoly na doma

17.05.2021

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí vlády se od pondělí 17. května 2021 umožňuje osobní přítomnost žáků přípravné třídy a žáků 1. i 2. stupně ve škole bez rotací.

 

10.05.2021 - úkoly na doma

V týdnu od 10. května do 14. května 2021 jsou děti přípravné třídy doma.

 

03.05.2021

V tomto týdnu, tedy od 3. května do 7. května 2021, probíhá výuka ve škole!

 

DUBEN

26.04.2021 - úkoly na doma

Dobrý den,

v týdnu od 26. dubna do 30. dubna 2021 jsou děti přípravné třídy doma. Jak již víte, máte k vypracování druhé dubnové "úkoly na doma". Milé děti, mám pro Vás dva krátké pořady, a to "dechové cvičení" a pořad "o dopravě". "Dechové cvičení" je zaměřeno tak, abychom "správně" vyslovovali A, E, I, O, U a "správně" při mluvení dýchali (ukáže, jak se nadechovat a jak vydechovat). Na stránkách české televize jsem pro Vás našla pořad: Správná výslovnost samohlásek. A nyní k dopravě. Ve třídě jsme si povídali, ukazovali si, ... "bezpečnostní prvky". Vybrala jsem pro Vás pořad s Michalem Nesvadbou. S Michalem si zopakujete, co jsou bezpečnostní prvky (reflexní vesta a reflexní pásky). Dále Vám Michal ukáže, k čemu je dopravní značení. Známe přechod pro chodce, ten je namalovaný přímo na silnici, nebo pak cedule. Značky také už nějaké známe, na vycházce je pozorujeme. Pořad si můžete pustit zde: Dopravní značení na silnici, bezpečnostní prvky.

S pozdravem

Vaše paní učitelka

 

19.04.2021

Dobrý den,

dnešního dne, tedy 19. dubna 2021, do školy nastoupily děti z přípravné třídy a žáci čtvrtého a pátého ročníku. Jeden týden, což je zrovna tento, do školy chodíme. Příští týden budou mít děti "úkoly na doma" (tedy střídá se týden, kdy je škola a týden, kdy jsou děti doma). V pondělí a ve čtvrtek ráno probíhá pravidelné testování dětí. Testování je velmi jednoduché, které i malé děti s přehledem zvládnou. Všichni ve škole musíme mít ochranu úst a nosu - děti roušky (ne látkové). Více na: http://www.vyuka.zsjosefov.cz/ nebo https://www.zsjosefov.cz/cz/vitejte3/.

 

12.04.2021 - úkoly na doma

Dobrý den, milé děti, vážení rodiče! Opět uteklo několik dní. Zápisy do první třídy jsou v plném proudu. Kdo mi přinesl "úkoly na doma", děkuji za ně. Venku je "pravé" aprílové počasí - o svoji vládu se přetahuje zima s létem (střídá se teplé a chladné počasí). ... A nyní si "řekneme" něco o reflexních prvcích. Víte, děti, co to jsou ty reflexní prvky? Víte? Nevíte? Jsou to doplňky, které používáme venku, abychom byli dobře vidět. ... Třeba ... reflexní páska, vesta, přívěsek, smajlík (obvykle mají takovou výraznou žlutou barvu), pak blikačky a další doplňky na oblečení, batohu či botách. Jsou to různé proužky, tkaničky do bot, nápisy, ... Slouží k tomu, abychom byli lépe vidět v dešti, mlze, za šera a ve tmě. A jak můžou vypadat? Například takto: bezpečnostní prvky. ... Až budeme zase spolu ve třídě, tak si je společně prohlédneme. Zde pro Vás mám pořad "Kostičky": Dopravní výchova a bezpečný pohyb. V pořadu Vám "Kostkáček" ukáže, jak správně přecházet přes silnici, některé dopravní značky, jak bezpečně cestovat autem a chránit se před úrazy.

A nyní následuje procvičení jazýčku v puse. Co říkáte? Umíte jazyk pořádně vypláznout a zablekokat jako čert? ... Ble-ble-ble. A olíznout talířek jako kočička či pejsek? Nebo pusu jako by byla umazaná od něčeho moc dobrého a sladkého? Víte, jak se zdraví pejsci, kravička, kočička, ovečka, ...? Jak se dýchá při plavání, pod vodou či když je horko? Na stránkách české televize jsem našla toto šikovné video: Výslovnost písmena M.

Opět se spolu uvidíme v týdnu od pondělí 19. dubna!

S pozdravem 

Vaše paní učitelka

 

08.04.2021

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí vlády se od pondělí 12. dubna 2021 začnou v rotační formě vracet do školy žáci 1. stupně a děti z přípravné třídy.  Třídy se budou střídat po týdnech. Pozor! Přípravná třída jde do školy až o týden později, tedy v týdnu od 19.4. do 23.4.2021. Více na:  http://www.vyuka.zsjosefov.cz/ nebo https://www.zsjosefov.cz/cz/vitejte3/.

 

06.04.2021

Zápis do 1. tříd  -  od 6. dubna do 16. dubna 2021 - informace najdete zde: zsjosefov – Pro rodiče – Zápis do 1. třídy.

 

01.04.2021

Přeji Vám příjemné prožití velikonočních svátků!

Milé děti, mám pro Vás úkol dálkové distanční výuky. Vyfoťte Vaše zdobená velikonoční vajíčka, pečené mazance, velikonoční osení (řeřichu, obilí), pomlázku, kreslené a malované velikonoční obrázky a pošlete mi je. Předem děkuji. Veselé Velikonoce! 

Velikonoční koleda

HODY, HODY, DOPROVODY,

DEJTE VEJCE MALOVANÝ.

NEDÁTE-LI MALOVANÝ,

DEJTE ASPOŇ BÍLÝ,

SLEPIČKA VÁM SNESE JINÝ.

V KOMOŘE V KOUTKU,

NA ZELENÝM PROUTKU.
 

BŘEZEN

29.03.2021 - úkoly na doma.

Roční období - "pomocníček" k určování ročního období.

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY SE BLÍŽÍ! Jelikož je škola i nadále uzavřena a distanční výuka je u předškoláků povinná, přeposílám Vám přístup k MIUč+ Zápis je tu (do 30. 4. 2021 je přístup zdarma) – spustíte zde. Najdete pracovní listy, poznávací karty, kreslení, pexesa, říkanky a básničky. 

 

22.03.2021

Dobrý den, milé děti, vážení rodiče! Březen ... za kamna vlezem, duben ... ještě tam budem ... ale jaro už je tu! Ano, od soboty 20. března tu máme ... jaro! Zima byla zimovitá, sněhová, mrazivá. Až se více oteplí, odložíte rukavice, čepici, svetr, zimní bundu. Vzpomínáte si, děti, jak jsme si říkali, co se nosí v létě a co v zimě? Kdy si vezmeme zimní bundu a čepici a kdy tričko, krátké kalhoty nebo sukni a na koupaliště plavky? V sobotu byla sice ještě docela pěkná zima, ale jaro už bylo tak trochu cítit ve vzduchu, a to je jistě důvod k radosti. A teď Vám něco prozradím. Právě na 20. března připadá den jarní rovnodennosti. Ale co to znamená? Že noci se krátí a dny prodlužují, a právě v sobotu byly den i noc stejně dlouhé. Pozorně se podívejte na příběh, který jsem si pro Vás připravila. V příběhu uvidíte, jak se příroda po zimě probouzí, ... že na jaře začíná péče o zahrádku a jarní výsev, ... jak se dělá z vrbového proutí píšťalka a že může v nouzi pomoci, ... uslyšíte lidové písničky a říkadla. Příběh si můžete pustit zde: "Chaloupka na vršku: jak píšťalka pomohla".

Říkanka "O JARU" (budu ráda, když se ji společně naučíme).

PŘIŠLO JARO DO VSI.

KDE JSI, ZIMO, KDE JSI?

BYLA ZIMA MEZI NÁMA.

A TEĎ UŽ JE ZA HORAMA.

HU, HU, HU, JARO UŽ JE TU.

 

A nyní, když budete chtít, můžete také zasévat "v domácí zahrádce". 

DOMÁCÍ ZELENÁ ZAHRÁDKA I „MŇAMKA“

Foto 1: Řeřicha - co je potřebujeme (nízká nádoba, vata, semínka "řeřichy seté", voda a třeba dekorační velikonoční ubrousek). Vezměte si mělký talířek nebo průhlednou plastovou nádobu.

Foto 2: Řeřicha - jak na to. Do nádoby na dno dejte vatu. Vatu navlhčete vodou a na vatu nasypte semínka řeřichy. Semínky nešetřete, zahrádka pak bude hodně hustá, zelená. Semena řeřichy se dají koupit např. v zahradnických potřebách, v některých obchodech s potravinami nebo třeba v Tescu. A co dál? Nádobu dejte na světlé místo a každý den sledujte, co se děje. Jak se semínka nafukují, bobtnají až prasknou. Nezapomeňte vatu udržovat vlhkou, ale ne však přemokřenou. Asi tak za tři dny ze semínek začne vykukovat zelený klíček řeřichy. A pak už to jde rychle. Jedno ráno se probudíte a „mňamkózní“ zahrádka bude celá zelená. To je krása!

Foto 3: Řeřicha - po několika dnech. Však se podívejte na foto ze třídy. A jak to krásně voní! Touto zelenou a voňavou jarní „mňamkou“ si můžete posypat chleba s máslem ke svačince. Pamatujete si, jak jsme si říkali o „zdravé svačince“? Přeji Vám dobrou chuť! Ať se Vaše domácí zahrádka pěkně zazelená!

Mám pro Vás další námět. Blíží se Velikonoce. Tuto domácí zelenou zahrádku si můžete velikonočně vyzdobit. Do "zelené zahrádky" řeřichy dát třeba malované vajíčko, před nádobu postavit velikonočního zajíčka, ... Budu ráda, když mi pošlete foto Vaší domácí zelené zahrádky. Už se těším!

S pozdravem

Vaše paní učitelka

 

15.03.2021 - úkoly na doma.

05.03.2021

Dobrý den, milé děti, vážení rodiče! Máme za sebou první týden uzavření školy. Někteří z Vás již domů dostali tištěné "úkoly na doma". Daří se Vám "úkoly" plnit? Ve třídě jsme si povídali o dopravě. Pamatujete si? Už víme, že dopravní prostředky jezdí po silnici (auto, autobus, motorka, kolo), po kolejích (vlak), plují po vodě (loď) a létají ve vzduchu (letadlo, vrtulník). Abych navázala, mám pro Vás, děti, připraven pořad s Michalem Nesvadbou. Víte, jak se chovat na ulici? Na silnici? Michal Vás zábavnou formou seznámí s dopravními značkami pro chodce. Ukáže, jak značky vypadají, vysvětlí, co je „zebra na silnici“. My už víme, že je to "přechod pro chodce". Michal ukazuje, jak se taková silnice správně přechází. Pořad si můžete pustit právě zde: "Dopravní výchova: přechod pro chodce". O dopravě je i pohádka "Prasátko Peppa - jízda vlakem".

Pamatujete si, jak jsme měnili hlasy, když jsme hráli pohádku "O Koblížkovi" nebo "O Budulínkovi"? Nyní si zopakujeme, jak se při mluvení správně dýchá, jak se šeptá, volá, ... Mám pro Vás připraven pořad "Dýchání a práce s hlasem". Než si jej pustíte, můžete si připravit papírovou kuličku. Dělali jsme, připomenu. Vezměte si kousek papíru, třeba noviny, a zmačkejte do kuličky (kulička může být menší ale i větší). Do kuličky se dá cvrnkat, hrát s ní fotbal, foukat. Však uvidíte.

S pozdravem 

Vaše paní učitelka

 

01.03.2021

Vážení rodiče,

na základě opatření vlády ČR je škola od dnešního dne, tedy od pondělí 1. března 2021, uzavřena. Děti se budou vzdělávat dálkově (distanční formou). Již to znáte, budou dostávat "úkoly na doma".

 

ÚNOR

26.02.2021

Dobrý den, milé děti, vážení rodiče! Je konec měsíce února. Jak se zdá, zima nás pomalu opouští. Sledujete změny v přírodě? Kdo z Vás již viděl nějakou jarní kytičku, třeba sněženku či bledulku? Ty jsou ale krásné! Poslední dny v přípravné třídě jsme si povídali a hráli na téma "řemesla a povolání". A abychom si to připomněli, mám pro Vás pohádku "Prasátko Peppa - práce a hra" (Peppa chodí do školky, maminka a tatínek pracují) a lidovou písničku "Když jsem já sloužil" (vysloužil si kuřátko, kachničku,...). Dále si procvičíme počítání "Počítáme kytičky od 1 do 10". Jak jdou čísla za sebou? 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

S pozdravem 

Vaše paní učitelka

 

15.02.2021

Dobrý den, milé děti, vážení rodiče! Zima je v plném proudu. Kdo z Vás se byl koulovat, sáňkovat, bobovat, stavět sněhuláka nebo se procházel ve sněhu a dělal do sněhu andílky? Letos je zima opravdu zimovitá. Se třídou chodíme na procházky, sáňkujeme a také krmíme ptáčky. Dáváme jim do krmítek slunečnicová semínka. Povídáme si o volně žijících zvířátkách (jak se jim daří v zimě, jak zimu přežívají), posloucháme čtené pohádky o zvířátkách (některé si pak i zahrajeme), učíme se poznávat čísla.

Milé děti, tentokrát jsem Vám vybrala zimní příběh "Krtek a sněhulák" (sledujte pozorně, co se stalo), zpívanou pohádku "Budulínek" (Budulínka jsme si četli a pak si jej zahráli) a abychom procvičili počítání "Učíme se počítat do 3".

Říkanka "O LIŠCE" (budu ráda, když se ji společně naučíme).

BĚŽELA LIŠKA PO LEDU

ZTRATILA KLÍČEK OD MEDU.

KDO HO MÁ, AŤ HO DÁ,

AŤ SE LIŠKA NEHNĚVÁ.

 

Přeji pěkné dny plné zdraví.

S pozdravem 

Vaše paní učitelka

 

LEDEN

28.01.2021

Jednodenní pololetní prázdniny jsou zítra - v pátek 29. ledna. Potom navazují týdenní jarní prázdniny - do neděle 7. února. Milé děti, budete mít tedy celkem 10 dní volna! V přípravné třídě se zase spolu setkáme v pondělí 8. února. Hezké prázdniny!

 

15.01.2021

06.01.2021

Pozor! Zítra ve čtvrtek 7. ledna 2021 děti přípravné třídy do školy nejdou. Třída je z provozních důvodů uzavřena. V pátek opět na viděnou!

 

04.01.2021

Zdravím Vás, milé děti, a také Vaše rodiče!

Od 4. ledna 2021 je, stejně jako žákům 1. a 2. třídy, i dětem z přípravné třídy povolena osobní přítomnost ve škole. Tak přijďte!

Připomínám, že po celou dobu pobytu ve škole budete mít roušku.

Těším se na Vás, milé děti!

Vaše paní učitelka

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2020

Informace k nástupu žáků přípravné třídy, 1. a 2. ročníků do školy od 18. 11. 2020

  • Od 18. 11. je povolena osobní přítomnost žáků přípravného ročníku, žáků 1. a 2. tříd ve škole.
  • Žáci, kteří se nezúčastní výuky ve škole, musí pokračovat ve vzdělávání distančním způsobem. Po domluvě s učiteli jsou možné individuální konzultace s žákem ve škole.
  • Po celou dobu pobytu ve škole budou žáci nosit roušky.
  • Při vyučování nebude hudební výchova a tělesná výchova v tělocvičně.
  • Ve třídách bude zajištěno časté větrání, dezinfekční prostředky a budou dodržována hygienická a bezpečností pravidla.
  • Podle možnosti učitelé během dne zařadí pobyt žáků venku v areálu nebo okolí školy.
  • Pro přihlášené žáky bude v provozu školní družina.
  • Žáci, kteří budou od 18. 11. navštěvovat školu a budou mít přihlášené obědy (objednané 1 stravný den dopředu), můžou obědvat ve školní jídelně od 11:30 do 13:15.

 

LISTOPAD:

04.11.2020 - úkoly na doma.

11.11.2020

 

ŘÍJEN:

23.10.2020